Tworzenie idealnej przestrzeni na zewnątrz: Pomysły na meble ogrodowe, które pomogą Ci zacząćNie musisz być architektem krajobrazu, zapalonym ogrodnikiem ani nawet mieć mnóstwo czasu, aby zachwycić swoich przyjaciół i sąsiadów swoim projektem zewnętrznym. Wszystko czego potrzebujesz to chęć stworzenia specjalnego miejsca, które odzwierciedla Twój gust i osobowość oraz trochę inspiracji, aby zacząć. Czytaj dalej, aby poznać kilka wspaniałych pomysłów na stworzenie idealnej przestrzeni na zewnątrz... Jeśli uwielbiasz spędzać czas na zewnątrz w swoim ogrodzie, ale uważasz, że obecnie jest on trochę nudny, ten artykuł jest dla Ciebie. Zabierzemy Cię przez wszystkie kluczowe elementy tworzenia idealnej przestrzeni na zewnątrz, w tym wybór odpowiednich roślin i drzew, tworzenie punktów centralnych, wybór materiałów i mebli, a także oświetlenie i twardy krajobraz.

Kilka pomysłów na stworzenie idealnej przestrzeni na zewnątrz

  • Pomysły na meble ogrodowe - Jeśli masz już meble ogrodowe, być może nadszedł czas, aby uaktualnić swoje kawałki. Od użytych materiałów, do palety kolorów i kształtu, istnieje tak wiele różnych stylów i projektów do wyboru dzisiaj. Możesz zdecydować się na tradycyjne rattanowe lub trwalszy technorattan
  • Oświetlenie - Jeśli Twój ogród jest bardziej jak czarna dziura, możesz dodać trochę oświetlenia, aby uczynić go bardziej zachęcającym miejscem. Od ogrodowych lamp ściennych do ogrodowych lampek schodowych, jest ogromna gama do wyboru.
  • Rośliny i drzewa - Jeśli zawsze chciałeś mieć drzewo, ale nie sądziłeś, że Twój ogród jest wystarczająco duży, nie martw się. Istnieje wiele różnych rodzajów drzew, które są przeznaczone do mniejszych ogrodów. Wybierz kilka mniejszych odmian drzew i roślin, które kochasz, a stworzysz swój własny kawałek natury na własnym podwórku.
  • Elementy wodne - Jeśli chcesz dodać trochę dźwięku do swojego ogrodu, elementy wodne są świetną opcją i są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Od małych bąbelków po duże stawy - jest w czym wybierać.

Wybierz swoje rośliny i drzewa

  • Wybierz różne rośliny, które są dobrze dopasowane do Twojej przestrzeni zewnętrznej. Jeśli mieszkasz w zimniejszym klimacie, możesz chcieć wybrać rośliny, które są odporne, lub możesz wybrać te, które możesz wnieść do środka podczas chłodniejszych miesięcy. Można również wybrać rośliny, które są w kwiatach lub produkują owoce w określonych porach roku.
  • Zastanów się nad wielkością roślin, gdy już urosną. Nie chcesz sadzić dużych krzewów lub drzew, które będą rosły zbyt duże dla twojej przestrzeni.
  • Jeśli masz określony obszar, do którego chcesz dodać rośliny, np. wzdłuż ścieżki lub u podstawy ściany, spróbuj wybrać mniejsze rośliny lub rośliny, które urosną do mniejszych rozmiarów, takie jak niektóre rodzaje kwiatów, paprocie, mchy, małe krzewy lub kaktusy.

 

O mnie